2015 nyarán három kiskunhalasi szülőpár fejében született meg a gondolat, hogy Waldorf iskolát szeretne alapítani. Különböző indokaink voltak: volt, aki a pedagógiát tanulmányozta, volt, aki elismerő szavakat hallott, s volt, aki Vekerdy tanácsára nézett utána, hogy mi is a Waldorf.

Több előadást, játszóházat és iskolalátogatást is szerveztünk, miközben az egyre bővülő érdeklődők megalapították a Halasi Waldorf Egyesületet 32 fővel, amely 2016. év őszétől a Magyar Waldorf Szövetség tagja.

A több mint két éves munka után lelkes csapatunk megtalálta az intézmény alapító tanárát, majd a helyszínt is, így 2018 szeptemberében egy első és egy második osztállyal kezdte meg működését a Borostyán Waldorf Iskola Kunfehértón, amely azóta is eredményesen működik és felmenő rendszerben (minden tanévben új első osztállyal) bővül.

További terveink között szerepel, hogy az iskola mellett Waldorf Óvodát is létrehozzunk.

A Halasi Waldorf Egyesület alapítói az egyesület tagjaiból álló családok.

Az Egyesület, mint fenntartó működteti a Borostyán Waldorf Általános Iskolát.

Az iskola és leendő óvoda életével, működésével kapcsolatos legfontosabb és alapvető személyi és pénzügyi döntéseket az alapítók hozzák meg.